چرا باید تولید محتوای متنی را شروع کنیم؟

 

قبل از اینکه به سراغ این بریم که بدونیم تولید محتوای متنی باید شروع کنیم اول توضیح دهیم محتوا و تولید محتوا چیزی هست

محتوا هر چیزی می تواند باشد از یک فیش رستوران تا یک فیلم مستند، جزی از یک محتوا محسوب می شوند. محتوا باید یک پیامی را به مخاطب خود انتقال بدهد. معنی و مفهومی برای هر فردی داشته باشد. محتوا شامل متن، عکس، گرافیک، پادکست است و بقیه محتوا ها زیر مجموعۀ این موارد قرار خواهد گرفت. اگر بخواهیم در مورد تولید محتوا صحبت کنیم تولید محتوا به معنی اینکه که بر اساس یک موضوع به صورت منحصر به فرد و یکتا تولید شود و در اختیار مخاطب قرار بگیرد. خلیی از افراد مطالب گردآوری شده در مورد یک موضوع را تولید محتوا می نامند اما باید این تفاوت را در نظر داشته باشیم که اگر محتوایی که می خواهید یکتا باشد خلاقیت و نوآری بسیاری در مورد یک موضوع وجود داشته باشد.

 

شروع یک تولید محتوا

زمانی که مخاطبان وارد سایت شما می شوند می خواهند با کسب و کارتان آشنا شوند اگر هیچ گونه محوای داخل سایت شما وجود نداشته باشد، نمی توانند هیچ گونه اطلاعاتی بدست بیاورند. همچنین محتوا می تواند در رتبه گرفتن از موتور های جستجو به شما کمک کند. در سال گذشته مدیران سایت محتوا هایی که تولید می کردند برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل بود، گوگل با تغییراتی که در الگوریتم های خود انجام داد و پس از آن تشخیص می داد که این محتوا برای موتور جستجو تولید شده است یا برای کاربران است و اگر تشخیص بدهد که محتوا برای موتور های جستجو است نه کاربران به صفحه نمره منفی خواهد داد.

حتی اگر محتوایی که در سایت قرار می دهید از جایی دیگری کپی باشد حتما خواهد فهمید و امتیازی منفی را برای شما در نظر خواهد گرفت . بدین صورت می توانیم نتیجه بگیریم که محتوا باید کاملا مختص به آن کسب و کار باشد.

می توانیم حدس بزنیم که متوجه شده ایم که تولید محتوا برای سایت ها باید به صورت منحصر به فرد باشد تا جایگاه و رتبه بالای در بین هزار سایت ها دریافت کنیم. اگر می خواهید مخاطبان بسیاری را برای کسب و کار خودتان جذب کنید نباید تمرکز خودتان را فقط برروی تولید محتوا برای سایت قرار بدهید. حتی برای شبکه های اجتماعی، کاتالوگ، اپلیکیشن، محتوا آموزشی خود باید محتوا های را تولید کنید که از نظر مخاطبین با ارزش و قابل امتیاز دهی باشد.

تولید محتوای متنی

 

تولید محتوای متنی

همانطور که می دانید متن به معنای قرار گرفتن یکسری کلمات در کنار هم می باشد اما تولید محتوا متنی به این مفهوم است، متنی که می نویسید باید شامل یک پیام باشد تا به مخاطب منتقل شود. این متن زمانی می تواند با ارزش شود که علاوه بر اینکه پیام را به درستی منتقل کند باید کاملا اختصاصی نوشته شود. تولید محتوای متنی میتواند بر اساس دستورالعمل های موتور جستجو نوشته شود تا زمانی که مخاطب به جستجوی یک عبارت در موتور های جستجو هست، محتوا شما برای آن نمایش داده شود که به آن محتوای سئو شده گفته می شود. یک کارشناس تولید محتوا یا نویسنده باید یکسری مهارت های همچون اصول نویسندگی، اصول و قواعد نگارش، سئو را بلد باشد تا بتواند محتوای ارزشمند در اختیار کاربران قرار دهد.

تولید محتوای متنی انواع گوناگون را در خود جای داده است، این موارد شامل:

تولید محتوای متن عمومی

تولید محتوای متنی عمومی کارشناس های عمومی که مطالعات زیادی در زمینه های گوناگون دارند و همچنین کسانی که چندین سال است قلم بر دست دارند و از کلمات قدرتمند استفاده می کنند تا مخاطب را جذب کنند می توان استفاده کرد تا مفاهیم جذب را منتقل کنند.

تولید محتوای متن تخصصی

اگر کسب و کار شما در حوزی که کسی هیچ گونه اطلاعاتی ندارد و فقط باید یکسری متخصص در مورد آن بنویسند. چنین کسب کسب و کاری در حیطه محتوا که در آن رشته تحصیل کرده و همچنین مهارت های لازم برای نوشتن یک متن متناسب کرده باشد.

تولید محتوای متن آمورشی

اگر علاقمندی به آموزش دادن هستید و ایده راه اندازی یک سایت را در ذهن دارید که مطالب آموزشی در آن قرار بدهید؛ اما برای هر کدام از بخش هایی که تعیین کرده اید نیاز به یک مدرس که مهارت آموزش ساخت محتوای الکرونیکی داشته باشد، دارید.

تولید محتوای متنی چه ویژگی هایی دارد

اولین موردی که در موتور های جستجو به آن توجه می کنند محتوای متنی که در صفحات وب سایت خود نوشته اید. براین اساس متنی که نوشته شده و کلمات یا عبارت های اصلی که در وب سایت خود آورده اید موتور جستجو بررسی می کند و به شما در عبارت اصلی امتیاز دهی می کند. در کل متنی که نوشته می شود باید بهینه سازی شده برای مخاطبین خود باشد تا آن بازدهی اصلی را برای کسب و کار شما داشته باشد.     

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخگویی انلاین